Rüyada Hz.İbrahim (A.S.)’ı Görmek

Hz. İbrahim (A.S.)’ ı görmek hayır, bereket, ibadet, kemal, rızık, ikram, salih nesil, emr-i bil ma’ruf, nehy-i ani’l münker, ilim, hidayet, Allah’a itaat uğrunda aile ve akrabasından hicret etmektir.
Hz. İbrahim (A.S.)’ı görmek, şefkatli babaya yorumlanır. Çünkü o, İslamın babasıdır; bizi <> ismiyle isimlendirende O’dur.bazan da O’nu görmek meşakkat ve şiddete düşüp ondan kurtulmaya, insanların arasını ıslaha, yahut da hayır umduğu bir iş için meşakkat çekmeye fakat sonunu hayırlı olmasına yorumlanır.
Bazı kere Hz. İbrahim (A.S.)’ı görmek, rüya sahibinin işinin şeriata uygun olması ve hayrı muhafaza etmesine ve kötü arkadaştan ayrılmaya yorumlanır. Bazan da O’nu görmek, Allah için sevgi ve muhabbete yorumlanır.
Bir kimse Hz. İbrahim (A.S.)’ıin, azalarından birini tuttuğunu görse ve eğer o aza hastalıklı ve rahatsızsa Allah ona afiyer verir ve şikayetini giderir. Hz. İbrahim’i görmek, hac etmeyede işarettir.
İbrahim (A.S.)’ı gören kimse düşmanına galip gelir. Mü’mine bir hanımla nikahlanır. O kimseye devlet tarafından darlık, şiddet isabet eder de ondan kurtulur.
Kendisini, Hz. İbrahim (A.S.)’ın çagırdığını ve O’na doğru <> diyerek gittiğini gören kimsenin derecesi yüksek olur. Hz. İbrahim’i gören kafirse Müslüman, isyankar ise tevbekar olur. Namazını terk eden kimse ise tekrar namaza başlar.
Hz. İbrahim (A.S.) suretine girdiğini veya O’nun elbiselerini giydiğini gören kimseye belalar erişir. Çok kere O’nu görmek, üzüntü ve kederin gitmesine, hayrın gelmesine, dünyada bolluk içinde geçinmeye ve hidayete yorumlanır.

Facebook Comments

Bir önceki yazımız olan Şeytan nasıl kandırır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share this post