Rüyada Hilal Görmek

rüyada görülen hilal eğer bulunduğu yerde doğmuş ise onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğa veya ona yöneltilecek bir memuriyete yahut ticaretinde göreceği kar ve faydaya işarettir.
Rüyada hilalin yere düşmesi doğacak bir çocuktur. Rüyada hilale bir takım insanların baktığı halde göremediklerini yalnız kendisinin gördüğünü gören kimse ölür. Bazen de o kimse her türlü kötü ve çirkin harekette bulunur.
Bir kimse rüyada ayı zaman ve vaktinin dışında hilal şeklinde görse kendisinde ferahlık ve sevinçlik bulunan bir habere kayıp bir kimsenin gelmesine veya mal elde etmeye yorulur. Çünkü hilalin doğmasıyla kiralar yenilenir ve borçlar ödenir.
Hilalin doğu kuzey veya kıble gibi başka yerden doğması kötü şeylere çabucak kaybolması ise bu kötülüklerin sona ermesine yorumlanır.
Hilali görmek düşmana galip gelmeye veya vadeli şeylerin zamanının geldiğine yorumlanır.
Hilali görmek kayıp birisinin gelmesine müzezzinin minareye hatibin minbere çıkmasına ve kıymetli bir isteğe yorumlanır.
Bazen de hilali görmek müddetlerin sona ermesine alacaklının alacağını istemesine borçlunun da borcunu vermek için alacaklıyı aramasına yorulur.
Bir kimse hilali karanlık veya bakırdan yapılmış yahut yılan ve akrep şeklinde görse bu rüyada hayır yoktur.
Rüyada hilali ilk gecesinde gören kimsenin hanımı hamile kalır. Eğer hanımı hamile ise erkek çocuk doğurur.
Hilali başlangıcında görmek sonunda görmekten hayırlıdır.
Bir kimse rüyada hilalin doğduğunu sonra kaybolduğunu görse o kimsenin arzu ve istediği tamamlanamaz.

Facebook Comments

Bir önceki yazımız olan Şeytan nasıl kandırır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share this post