Ruh Çağırma

PARANORMAL (normalüstü) ile ilgilenenlerin başlıca araştırma konularından biri de ölümden sonra bir biçimde yaşamaya devam edilip edilmediğidir. Ölümden sonra da bir yaşam var mıdır? Ruh nedir? Ruhlarla, eğer varsa, ilişki kurulabilir mi?
Yeryüzündeki dinlerin hepsi ölümden sonra bir yaşamdan söz etmektedir. Bu insanların içinde güçlü bir inanç oluşturmuştur. Ayrıca insan hayatının bir noktada kesin bir biçimde bitiyor olması ve sonrasının boşluk olarak algılanması birçok insan için kabul edilmesi çok güç bir olgudur. Bu nedenle günlük yaşantıları içinde üstünde çok fazla durmasalar bile, kafalarının bir yerinde ruhun ölümsüz olduğunu düşünmek insanlar için çok rahatlatıcıdır.

Ölen bir sevgilinin, bir yakınının yok olmadığını düşünmek ve onunla temas kurmaya çalışmak böylesi bir ihtiyaçtan doğar. Bu nedenle çok uzun zamanlardan beri dünyanın çeşitli ülkelerinde ruh çağırma seansları yapılmakta ve bu konuda çeşitli dernekler ve kuruluşlar kurulmaktadır. Bu konuda çok çeşitli hileler ve göz boyacılıkları saptanmıştır. Buna karşılık hiçbir açıklaması bulunamayan olaylar da, söz konusudur. Yapılan bütün çalışmalar bu konunun ne kadar gerçek olduğunu saptamaya ve eğer gerçekse nasıl oluştuğunu anlamaya yöneliktir.

Klasik bir ruh çağırma seansında ruhlara ya da gaipten gelen haberlere aracılık eden bir medyum vardır. Medyum konsantre olarak trans haline girer ve ruhlarla ilişkiye geçer. Ruhlar bazen onun ağzından konuşur, bazen de medyuma yazı yazdırırlar. Ancak her zaman medyum aracılığıyla konuşulmayabilir. Örneğin fincanla ruh çağırma halk arasında çok yaygın bir sistemdir. Masanın üstüne çevresi alfabenin tüm harflerinin yazılı olduğu, ortada da evet-hayır kelimelerinin yazılı bulunduğu bir karton konur. Kartonun üstünde bir fincan vardır ve seansa katılan herkes parmağını bu fincana değdirir. Ruh geldiğinde sanıların cevabını fincanı harfler arasında gezdirip kelimeler yazarak verir.

Seansa katılanların çağırdıkları ruhun “geldiğini” ifade eden bir başka yöntem de masanın yerden havalanması, ışıkların kendi kendine yanıp sönmesi, kapıların çarpması gibi birtakım fiziki belirtilerdir. Halk arasında “geldinse tahtaya üç kere vur” türünden şakalara yol açan bu durum aslında gözbağcılığına en açık konulardan biridir. Seansların genellikle karanlık ya da loş odalarda yapılmaları bu tür gözbağcılıkları oldukça kolaylaştırmaktadır.

Şimdi herkesin başarabileceği basit bir usulle ruh çağırma yapmayı öğretiyorum. Bu usuller en basitidir. Eğer uygulama esnasında yanlış yaparsanız beni sorumlu tutmayacağınızı peşinen kabul etmek durumundasınız. Ama sorununuz olursa bana yazabilirsiniz.

Facebook Comments

Bir önceki yazımız olan Parapsikoloji başlıklı makalemizde parapsikoloji ile ilgili herşey, parapsikoloji ne demektir ve parapsikoloji nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share this post