All Stories

Ülkemizde son yıllarda adını oldukça sık duymaya alıştığımız telefon dinleme cihazları ile çocuklarınız nerde olursa olsun anlık olarak nerde kimlekonuştuğunu kimlere mesaj attığını öğrenebiliyorsunuz.Bunlara beraber casus yazılımın yüklü olduğu telefonda yer tespiti bile yapabiliyorsunuz.Bu yazılar ile artık telefon dinlemek oldukça…

Rüyada zürafayı görmekte hayır yoktur. Çünkü bu hayvan, mal hakkında afete yorumlanır. Bazen bu hayvanı görmek, gebe kadına yahut yöneldiği taraftan meydana gelecek garip haberlere vakıf olmaya yorumlanır. Zürafa kocasına itaat etmeyen hanım ile de yorumlanır.

Rüyada görülen zülüf, onu taşıyan için mübarek erkek çocuktur. Zülüfü başında gören kimse için maldır. Kadının saçlarını halka göstermesi onun için rezalet ve rüsvaylıktır. Kadının saçının siyahlığı, kocasının halinin güzelliğine ve kocası yanında olan kıymetine yorumlanır.

Rüyada zümrüt görmek evlat, arkadaş ve mal ile yorumlanır. Kirmani’ye göre rüyada zümrüt görmek din, mezhep ve güzellik ile yorumlanır. İri taneli ve sağlam zümrüt taşına sahip olduğunu gören, dinine bağlı olur. Helal maldan faydalanır. Birinin kendisine bir zümrüt taşı…

Rüyada Hz. Ali’nin kullandığı rivayet edilen Zülfikar adındaki kılıcı görmek, mahkemede bir dava varsa kazanılacağına, hükümetteki bir işinin halledileceğine, düşmanlarına üstüne geleceğine işaret eder.

Rüyada iktidar sahibi kimse tarafından yapılan zulmü görmek, mahvolmaya ve ülkelerin harap olmasına yorumlanır. Rüyada yaptığı zulmü itiraf ettiğini gören kimse, Allah’a tövbe eder.

Rüyada Peygamberimizi ziyaret, Salih amellerle kendisini Allah’a sevdirmeye, korkudan emin olmaya ve halkın büyüklerine yaklaşmaya, şanın yücelmesine, alim ve büyükleri sevmeye yorumlanır.

Rüyada ziyafet vermek, hayır üzerinde toplanmaya yorumlanır. Rüyada yüksekten ziyafet yemeklerini görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile yorumlanır.

Bir kimse bir dağın zirvesinde olduğunu görerek, uçurumdan bakarken bir ürperti duysa, ağır bir işe girerek yorgunluk duyar ve bünyesi sarsılır.

Rüyada ziraatla uğraşmak, yatırımların çok kısa zamanda verimli olacağına, kazançlı bir işte çalışmaya, kazancın bol olacağına işaret eder.

Rüyada zindan görmek, ömür kısalığına, salgın hastalığa, büyük bir felakete delalet eder.

Rüyada görülen zincir, ömrü uzun olan kadına ve helal mala yorumlanır. Bazen zincir, korkutulmaya.

Rüyada zina etmek hainliğe yorumlanır. Bundan dolayı bir kimse zina ettiğini görse, hainlik eder. Bir kimse tanıdığı birisinin hanımı ile zina ettiğini görse, o kimsenin malından bir şey alır. Zina eden bir kadınla zina ettiğini gören kimse, kötülüğe ve fitneye…

Zil çalmak hoş olmayan habere, boş, yalan söze delalet eder. rüyasında zil çaldığını gören kişi kötü söz söyler ve kötü iş yapar. Başka bir çalgının yanında zil de çalındığını görmek, o yer insanları için gam ve musibete işarettir. Bir zili…

Rüyada Allah (C.C.) Hazretleri’ni zikir eden kimseleri görmek veya bizzat anmak, işlerinde her zaman ve her hususta başarı kazanacağına, dualarının kabul edileceğine, ve herkes tarafından itibar göreceğine delalet eder.

Rüyada görülen zırh, düşmandan korunmaya yorumlanır. Bir kimse zırh dokuduğunu görse, kuvvetli bir yer yapar.

Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır. Zeytinyağı, ilim, bereket ve hidayete ve helal rızıktır.

Rüyada görülen zeytin, mal ve eşyadır. Zeytin yaprağı emniyet edilir sağlam bir şeye tutunmaya veya Salih kimselere ya da insanların hayırlılarına yorumlanır.

Rüyada zeybek görmek veya bir zeybekle oyun oynamak, yakın bir zamanda akrabalarınızdan birinin düğününde bulunarak eğleneceğinizi gösterir.

Rüyada görülen zerdali, eğer mevsiminde olursa altınlara, mevsiminde olmazsa hastalığa yorumlanır. Bir rivayete göre, rüyada zerdali görmek, kedere ve sıkıntıya yorumlanır. Rüyada zerdali alıp yediğini görmek, tatlı ise, mala; ekşi ise, kedere ve düşmanlığa delalet eder. rüyada yeşil bir zerdali…

Rüyada zengin olmak, fakirliğe yorumlanır. Bundan dolayı rüyada zenginleştiğini gören kimse, fakir veya kanaat sahibi olur. Zira kanaat zenginlik, zenginlik ise kanattır.

Rüyanızda zenci bir kimseyi görmek, aydınlık günlerin çok yakında olduğunu ve sıkıntılarınızın geçmek üzere bulunduğunu gösterir.

Rüyada zencefil görmek keder ve sıkıntıyla tabir olunur. Sirin’e göre, rüyasında zencefil yediğini gören hasta olur ve sonunda ölür. Zencefil sattığını veya birine verdiğini görmek, kederden ve sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder.

Bir kimse rüyada zemzem içtiğini görse, dert ve hastalıklardan şifa bulur. Özellikle, zemzemi mal kazanmak yahut ilim öğrenmek gibi muayyen bir husus için içerse o kimse o mal veya o ilme kavuşur.

Bir binanın zemin katında bulunduğunuzu görmek, çok heyecanlı ve evhamlı olmanız yüzünden bazen kötü durumlarda kaldığınıza, bazen de çok kritik duruma düşmenize sebep olduğuna yorumlanır.

Rüyada görülen zelzele devletten veya güçlü bir kimseden korkmaya yorumlanır. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye yorumlanır, dediler. Rüyada görülen zelzele, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna yorumlanır.

Bir kimse rüyada Zekeriya (A.S.)’ı görse, Allah-u Teala ona ihtiyarlığı zamanında efendi ve Salih bir evlat verir ve rüya sahibinin eşini ıslah eder.

Rüyada zekat vermek, malın artmasına yorumlanır. Bundan dolayı malının zekatını verdiğini gören kimsenin o sene içerisinde malı çoğalır. Zekat vermek, borcu ödemeye de yorumlanır. Zekat, fayda, rahat, makamın yükselmesi ve belaların defedilmesine yorumlanır. Bir kimse rüyada filtresini verdiğini görse, o…

Rüyada zehir görmek, mala yorumlanır. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisine zehir içirildiğini ve vücudunda şiş peyda olduğunu ve şişin iltihaplandığını görse, meydana çıkan şiş miktarınca o kimseye mal gelir. Eğer vücudunda şiş görmezse, o şahıs sıkıntı, keder ve üzüntüye…